آمار و آنالیز جستجوی صوتی در سال ۲۰۱۸

آمار و آنالیز جستجوی صوتی در سال 2018

آمار و آنالیز جستجوی صوتی در سال ۲۰۱۸

Voice Search Statistics in 2018

آمار و آنالیز جستجوی صوتی در سال 2018

 

در این مقاله قصد داریم ۳۳ مورد آمار را در زمینه جستجوی صوتی در سال ۲۰۱۸ بیان کنیم:

 

آمار کلی جستجوی صوتی (Voice Search):

۱- در سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۰% از کل جستجوها در اینترنت به شکل صوتی انجام خواهد شد (طبق تحقیقات سایت campaignlive)

۲- بر اساس اعلام سایت Gartner ، در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰% جستجوها بدون اسکرین (صفحه نمایش) انجام خواهد گرفت.

۳- در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳% از خانوارهای ایالای متحده آمریکا از بلندگوی هوشمند (Smart Speaker) در خانه خود استفاده می کنند. این آمار در سال ۲۰۲۲ به ۵۵% خواهد رسید (طبق گزارش prnewswire)

جستجوی صوتی

 

۴- در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۱٫۴ میلیون اسپیکر هوشمند مورد استفاده مردم خواهد بود (طبق آنالیز slideshare)

۵- مارکت تشخیص صوت (Voice Recognition) در سال ۲۰۱۹ یک بازار ۶۰۱ میلیون دلاری خواهد بود (سایت Technavio)

۶- یکنفر از هر ۶ نفر مردم آمریکا (۱۶%) قابلیت صدا یا voice را در اسپیکر هوشمند خود فعال کرده اند. (گزارش سایت nationalpublicmedia)

۷- از ژانویه ۲۰۱۸ میزان تخمینی جستجوی صوتی در هر ماه یک میلیارد بوده است. (گزارش Alpine)

 

آمار میزان استفاده از جستجوی صوتی:

۱- طبق آماری که سایت thinkwithgoogle اعلام کرده، حدود ۵۲% مردم آمریکا اسپیکر هوشمند خود را در اتاق پذیرایی نگهداری می کنند. ۲۵% آنها اسپیکرها را در اتاق خواب منازل خود و ۲۲% نیز در آشپزخانه قرار داده اند.

۲- تعداد ۳۵٫۶ میلیون آمریکایی در طی هر ماه از سال ۲۰۱۷ میلادی، حداقل یکبار از جستجوی صوتی استفاده کرده اند. وب سایت eMarketer

۳- در سال ۲۰۱۷، از هر ۴ خرید در ایام تعطیل، یک خرید از طریق جستجوی صوتی انجام شده است. سایت CTA

۴- ۷۲% از کاربرانی که در آمریکا زندگی می کنند و از جستجوی صوتی استفاده می کنند اذعان کرده اند که جستجوی صوتی بعنوان یکی از کارهای روزمره آنها می باشد. سایت thinkwithgoogle

۵- طبق اعلام سایت searchenginewatch احتمال محلی یا  Local بودن سرچ های صوتی که توسط موبایل انجام می شود حدود ۳ برابر سرچ هایی است که بصورت متنی (text-related search) انجام می گیرد.

۶- طبق آنالیز geomarketing برای حدود ۶۵ درصد از افرادی که از Amazon Echo یا Google Home استفاده می کنند بازگشت به دوران سابق که سرچ ها صرفا بصورت متنی انجام می شد غیرقابل تصور است!

۷- بر اساس گزارش thinkwithgoogle حدود ۴۱% از افرادی که از دستگاه های هوشمند (موبایل یا اسپیکر) برای جستجوی صوتی استفاده می کنند اعلام کرده اند که انگار با یک دوست یا انسان در حال صحبت هستند.

دستگاه های هوشمند (موبایل یا اسپیکر)

آمار جمعیتی استفاده از جستجوی صوتی:

۱- حدود ۳۵٫۸ درصد از افرادی که از دستگاه های جستجوی صوتی استفاده می کنند حداقل ماهی یکبار از قابلیت سرچ صوتی در زندگی روزمره خود استفاده می کنند. بر اساس گزارش سایت eMarketer

۲- طبق تحلیل سایت eMarketer ، درصد افرادی که در سال ۲۰۱۹ میلادی از دستیارهای صوتی برای انجام جستجوی صوتی (مانند موبایل و اسپیکرهای هوشمند) استفاده می کنند به ۳۹٫۳ خواهد رسید.

آمار جمعیتی استفاده از جستجوی صوتی

۳- بر اساس آنالیز سایت branded3 تعداد ۲ نفر از ۵ نفر بزرگسال از جستجوی صوتی طی یکروز استفاده می کنند.

۴- از هر ۵ نفر بزرگسال، یکنفر از جستجوی صوتی در موبایل خود طی یکماه استفاده می کند. آمار سایت globalwebindex

۵- حدود ۲۵ درصد از افراد بین ۱۶ تا ۲۴ ساله از دستگاه موبایل خود جهت سرچ صوتی استفاده می کنند. سایت globalwebindex

۶- طبق آمار walkersands ، افراد ۲۶ تا ۳۵ ساله بیشترین استفاده را از جستجوی صوتی را بین تمام افراد جامعه دارند.

walkersands

 

آمار جستجوی صوتی بر اساس دستگاه مورد استفاده:

۱- حدود ۷۰٫۶% افرادی که در آمریکا زندگی می کنند و از قابلیت جستجوی صوتی یا voice search بهره می برند، از دستگاه Amazon Echo و حدود ۲۳٫۸% مردم ایالات متحده از دستگاه Google Home برای انجام جستجوی صوتی استفاده می کنند. سایت eMarketer

آمار جستجوی صوتی بر اساس دستگاه مورد استفاده

۲- طبق اعلام purnavirji ، حدود ۲۵% افراد از بخش تسک بار ویندوز ۱۰ شرکت مایکروسافت برای انجام سرچ صوتی بهره می برند.

۳- دستگاه ECO Dot پرفروش ترین محصول شرکت آمازون در تعطیلات سال ۲۰۱۸ میلادی بوده است. آنالیز سایت techcrunch

۴- طبق آمار strategyanalytics ، حدود ۹۴% کاربران واقع در کشور آمریکا، اسپیکرهوشمند (برای جستجوی صوتی) خود را از شرکت های گوگل و آمازون خریداری می کنند.

اسپیکر هوشمند Amazon Echo

۵- دستیار گوگل یا Google Assistant امروزه در بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان در حال استفاده است. آمار Google

۶- طبق geomarketing حدود ۸۲% کاربرانی که از اسپیکر هوشمند Amazon Echo برای انجام سرچ صوتی استفاده می کنند، در Amazon Prime عضو شده اند.

دستگاه Google Home

۷- با اینکه Apple HomePod حدود ۹۹٫۴% از تمام رشته های جستجو یا search query ها را می فهمد، تنها می تواند به ۵۲٫۳% عبارات جستجو پاسخ صحیح و دقیق بدهد. در حالیکه Amazon Echo حدود ۶۴% و Google Home نیز ۸۱%  دقت در پاسخ خود دارد. بر اساس گزارش loupventures

Apple HomePod

 

آمار بازرگانی جستجوی صوتی:

۱- میزان فروش اینترنتی از طریق جستجوی صوتی در سال ۲۰۱۷ میلادی به رقم ۱٫۸ میلیارد دلار رسید. سایت prnewswire پیش بینی کرده که این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

۲- بر اساس تحقیقات Edison Research ، حدود ۲۲% افراد دارای اسپیکر هوشمند در آمریکا، حداقل یک محصول را توسط سرچ صوتی خریداری کرده اند.

۳- بر اساس گزارش سایت thestreet ، حدود ۵% افراد توسط جستجوی صوتی محصول موردنظر خود را در اینترنت سرچ می کنند و خریداری می کنند. این عدد در سال ۲۰۲۰ به ۵۰% خواهد رسید.

۴- خریدهای خواروبار انجام شده در سال ۲۰۱۷ توسط کاربران حدود ۲۰ درصد خریدهای اینترنتی را تشکیل می دهند. این در حالی است که خرید لباس تنها ۵% از خریدهای انجام شده توسط سرچ صوتی را تشکیل می دهد. سایت prnewswire

۵- طبق آمار گوگل، ۵۲% از افرادی که از اسپیکرها یا موبایل های هوشمند جهت سرچ صوتی استفاده می کنند مایل هستند که اخبار و پیشنهادهای ویژه مرتبط با فروش محصولات را دریافت کنند.

آمار بازرگانی جستجوی صوتی

 

۶- یک پنجم از مشتریان (حدود ۱۹%)، خرید خود را از طریق سرچ صوتی بوسیله دستگاه های Amazon Echo یا Google Home یا دستگاه های دیگر انجام می دهند. و حدود ۳۳% هم در نظر دارند که سال آینده از جستجوی صوتی جهت خرید آنلاین بهره ببرند. طبق گزارش walkersands

 

لزوم بهینه سازی سایت برای جستجوی صوتی:

آمار و ارقامی که در این مقاله بیان کردیم به خوبی مشخص می کند که در طی دو تا ۳ سال آینده، استفاده از جستجوی صوتی در اینترنت از محبوبیت زیادی برخوردار خواهد بود. بنابراین برای اینکه بتوان کاربرانی که از voice search در زندگی روزمره خود بهره می برند را جذب وب سایت خود کنیم، باید سایت خود را برای سرچ صوتی بهینه کنیم.

ما بسرعت در حال نزدیک شدن به سال ۲۰۲۰ میلادی هستیم و در این سال حدود نیمی از جستجوها بصورت صوتی در اینترنت انجام می پذیرد. پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۰ ، محبوبیت جستجوی صوتی به طور چشمگیری افزایش یابد. پس با مطالعه ۳۳ آمار و درصدی که در این مقاله ذکر کردیم می توانید از اهمیت سرچ صوتی باخبر شوید و سایت خود را برای آن بهینه کنید.

کاربران گرامی در صورتی پیشنهاد یا سوالی در زمینه جستجوی صوتی یا Voice-Search دارید لطفا از طریق فرم ارسال دیدگاه پایین همین مقاله، نظر خود را برای مجله آموزشی محتوا و کاربران آن ارسال نمائید.

 

منبع: https://www.wordstream.com

0/5 ( 0 نظر )

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید!

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود کتاب گوگل سرچ کنسول

آموزش گوگل سرچ کنسول - نسخه جدید

مقالات اخیر

مقالات تصادفی

فهرست کلی مقالات

کتاب گوگل ادز

دانلود کتاب « آموزش سرویس گوگل ادوردز »

آموزش کامل فعال‌سازی HTTPS در وردپرس

دانلود کتاب "فعال‌سازی HTTPS در وردپرس"

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی

معرفی بهترین ابزارهای بازاریابی محتوا در سال 2019

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی "معرفی بهترین ابزارهای بازاریابی محتوا در سال 2019"