اشتباهات رایج در بهینه‌سازی (سئو)  – بخش ۲
اشتباهات رایج در بهینه‌سازی (سئو) - بخش 2 : در این مقاله، 5 مورد از اشتباهات رایج و مرسوم در امر سئوی وب سایت را معرفی و بررسی می کنیم.

در مقاله قبل، مقدمه ای در زمینه اشتباهات رایجی که در امر بهینه سازی وب سایت وجود دارد را بیان کردیم. در این مقاله می خواهیم مواردی را در این باره بیان کنیم.

 

اشتباهات رایج در سئوی وب سایت (SEO)

 

۱- Keyword Stuffing:

تعریف کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت یکی از موارد حیاتی و ضروری در امر سئو می باشد. درست است که استفاده افراطی و زیاد از کلمات کلیدی (keyword stuffing) ممکن است در ابتدا باعث بهبود رتبه در گوگل شود، اما گوگل مطمئنا به سرعت، وب سایت شما را از رتبه های بالای نتایج جستجو به پایین می کشد.

راه حل: از keywpord stuffing اجتناب کنید.

Keyword Stuffing

 

 

۲- پیوندهای شکسته (Broken Links):

لینک هایی که در محتوای وب سایت تان وجود دارد هر کدام به صفحه یا وب سایت خاصی اشاره دارند. در صورتی که این لینک ها به جای درستی اشاره نکنند (مثلا آن صفحه وجود نداشته باشد) این موضوع باعث کاهش اعتبار سایت تان خواهد شد.

راه حل: بطور منظم لینک های وب سایت خود را چک کنید. توسط سرویس گوگل وبمستر تولز می توانید لینک های شکسته سایت تان را مشاهده و برطرف کنید. همچنین اگر از وردپرس استفاده می کنید افزونه های زیادی در این زمینه وجود دارد.

پیوندهای شکسته (Broken Links)

 

 

۳- استفاده از محتوای تکراری و کپی (Copying Content):

هرگز از مطالب وب سایت رقیب تان کپی نکنید. غیر قانونی است. گوگل حتما رتبه وب سایت شما را در نتایج خود پایین می آورد و یا حتی ممکن است وب سایت شما را بعنوان اسپم شناسایی کند و صفحات ایندکس شده آن را از دیتابیس خود حذف کند.

راه حل: محتوای وب سایت تان را خودتان تولید کنید و وقتی را صرف نوشتن محتوای خلاقانه و جذاب کنید.

Copying Content

 

۴- کپی صفحه موجود (Content Duplication):

هرگز از یک محتوای موجود در وب سایت تان کپی نکنید. یعنی سعی کنید هیچ دو صفحه ای از وب سایت تان کپی هم نباشد. گوگل بسرعت این قضیه را متوجه می شود و فقط یکی از آنها را ایندکس خواهد کرد.

راه حل: برای هر صفحه از وب سایت تان محتوای یکتا بنویسید. محتوایی که کاربر را به ماندن در وب سایت تان و مطالعه بیشتر ترغیب کند.

Content Duplication

 

 

۵- محتوای بی کیفیت (Poor Content Quality):

تا جای ممکن سعی شود از محتوای بی کیفیت (که احتمالا با عجله و سرعت نوشته اید و یا اینکه توسط کاربران بی کفایت نوشته شده اند) در وب سایت تان استفاده نکنید. یک اصل اساسی وغیرقابل تغییر در امر بهینه سازی، نوشتن یک محتوای قوی و مناسب است.

راه حل: در زمینه نوشتن مطلب برای وب سایت تان، یک استراتژی و خط مشی واحد و مشخص داشته باشید. موضوعات جذاب و مفید برای کاربران هدف تان درنظر بگیرید. مطالب آگاهی دهنده و قابل دسترس و موثر تهیه کنید.

Poor Content Quality

 

در این مقاله، ۵ مورد از اشتباهات مرسوم در امر سئوی وب سایت را معرفی کردیم. در مقاله بعد، که آخرین بخش از معرفی اشتباهات رایج در سئوی سایت می باشد، ۵ مورد دیگر از اشتباهات رایج در بهینه سازی وب سایت را بیان می  کنیم.


برچسب‌ها:

Content DuplicationKeyword StuffingPoor Contentاشتباهات سئوبهینه سازیبهینه سازی اشتباهپیوندهای شکستهمحتوای تکراریدیدگاه‌ها :