آموزش Unit Testing بخش دوم
آموزش Unit Testing --> بخش دوم : در این مقاله ، یک پروژه ویندوز فرم ایجاد می کنیم و کلاس Utility و تابع FixText را در آن تعریف خواهیم کرد ...

شروع کار با Unit Testing :

برنامه ویژوال استودیو را باز کنید و یک پروژه Windows Form Application بنام UnitTestingApp ایجاد کنید . مانند شکل زیر

windows-form-application

 

سناریو : در این پروژه ، یک کلاس Utility ایجاد میکنیم که یک تابع (function) دارد . این تابع یک رشته (string) را بعنوان ورودی می گیرد و آنرا fix می کند (یعنی فاصله های اضافه را حذف کند و آنرا مرتب کند)

در این مثال میخواهیم از الگوی test first پیروی کنیم . یعنی اول توقعاتمان را از پروژه اعلام میکنیم و سپس قدم به قدم شروع به توسعه دادن برنامه می کنیم . و در این حین تست خود را اجرا میکنیم تا ببینیم انتظارات ما برآورده شده است یا خیر .

خب ، پس از باز کردن ویژوال استودیو ، روی نام پروژه راست کلیک کرده و Add -> Class را انتخاب می کنیم . نام کلاس را Utility.cs قرار میدهیم . در این کلاس ، یک تابع بنام FixText تعریف میکنیم که ورودی آن یک رشته است و خروجی آن نیز یک string یا رشته است . کد کلاس Utility بصورت زیر می باشد :

 
namespace UnitTestingApp
{
  public static class Utility
  {
    static Utility() { }
    public static string FixText(string text)
    {
      return (text);
    }
  }
}
                 

قبل از اینکه این کلاس را توسعه دهیم ، میخواهیم به تستر بگوییم انتظار ما از این پروژه چیست . بنابراین برای افزودن تستر ، روی solution راست کلیک کرده و add new project را میزنیم .

در پنجره باز شده ، در لیست انتخابی سمت چپ ، Test را انتخاب کرده و در سمت راست ، گزینه Unit Test Project را انتخاب کنید (مانند شکل زیر) :

new-unittest-project

 

در مقاله بعد ، پروژه قبلی یعنی UnitTesingApp را به پروژه unit test اضافه خواهیم کرد و شروع به نوشتن کدهای لازم می کنیم . همراه ما باشید smiley


برچسب‌ها:

windows formآموزش unit testingبخش دوم unit testingشروع unit testingدیدگاه‌ها :