آموزش Kendo بخش دوم
آموزش kendo --> بخش دوم : در این مقاله ، با نحوه ایجاد یک پروژه ASP.NET MVC بر مبنای Telerik-Kendo آشنا می شویم . نحوه آپدیت Nuget Package Mangaer .

در این مقاله ، با آموزش کاربرد Kendo در ASP.NET MVC در خدمتتان هستیم .

همانطور که می دانید Kendo یک زبان client Side و MVC یک تکنولوژی server side می باشد و تلفیق این دو می تواند جالب باشد .


لوگوی تلریک

 

ایجاد پروژه MVC بر پایه تلریک (Telerik) :

پس از نصب  Kendo-UI for MVC امکاناتی به ویژوال استودیو اضافه می گردد . برای ایجاد یک پروژه MVC بر پایه kendo دو راه وجود دارد :

  1. مانند قبل ، به مسیر File>New>Project>Web>ASP.NET Web Application برویم و گزینه Telerik ASP.NET MVC Application را انتخاب کنیم (تصویر زیر) :

 


ایجاد پروژه Telerik MVC

۲٫ پس از نصب telerik ، به منوی افقی برنامه ویژوال استودیو ، منویی بنام Telerik اضافه می شود . بنابراین به مسیر Telerik>UI for Asp.net MVC>Create new Telerik Project می رویم (تصویر زیر) :


Telerik MVC Application

آپدیت کردن Nuget Package Manager :

نکته : اگر در هنگام ایجاد پروژه فوق ، با پیام خطای آپدیت نبودن Nuget Package Manger روبرو شدید ، می بایست NuGet را آپدیت بفرمایید . بدین منظور به منوی Tools > Extension and Update بروید و در بخش update ، گزینه nuget را آپدیت نمایید . دقت کنید که پس از آپدیت نوگت ، باید یکبار نرم افزار ویژوال استودیو را بسته و سپس باز کنید تا تغییرات اعمال شود .

اکنون می توانید بدون error یک پروژه بر مبنای Telerik ایجاد کنید .

در مرحله بعد با پنجره تنظیمات تلریک روبرو می شوید . تنظیمات را در این مثال بصورت تصویر زیر در نظر می گیریم و سپس Next را می زنیم :


تنظیمات تلریک

در مرحله بعد گزینه Skip را انتخاب کرده و finish را بزنید . ممکن است در اینجا مراحل ساخت پروژه چند ثانیه طول بکشد (بدلیل سنگین بودن فریم ورک تلریک) .

نکته : برای یادگیری بیشتر در زمینه پروژه مبنی بر تلریک ، به وب سایت Telerik مراجعه شود .

خب دوستان عزیز ، تا اینجا توانستیم یک اپلیکیشن وب بر پایه تلریک ایجاد کنیم . در مقاله بعد ، می خواهیم از کنترلهای کندو در MVC استفاده کنیم . همراه ما باشید …wink


برچسب‌ها:

kendo in MVCKendo UITelerikآموزش Kendoکندودیدگاه‌ها :