آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز – بخش ۷
آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز - بخش 7 : در این مقاله، قابلیت Fetch as Google و Crawl Errors را بررسی می کنیم. از Fetch as Google به منظور ایندکس سریع و دستی (manual) صفحات وب استفاده می شود و از Crawl Errors برای مشاهده خطاهای احتمالی موجود در یک وب سایت بکار می رود.

در مقاله قبل، چک کردن فایل robots.txt  در گوگل وبمستر تولز را آموزش دادیم. در این مقاله که بخش آخر از آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز می باشد، قابلیت Fetch as Google و نحوه مشاهده خطاهای وب سایت را توضیح خواهیم داد.

 

قابلیت Fetch as Google و ایندکس شدن سریع یک URL

 

ایندکس دستی صفحات وب سایت در وبمستر تولز:

اگر تغییر قابل توجهی در وب سایت تان اعمال کرده اید و می خواهید هر چه سریعتر این تغییرات، توسط گوگل شناسایی شود، مانند تصویر زیر به منوی Crawl > Fetch as Google رفته و کلیک کنید. توسط این ابزار می توانید صفحه و یا صفحاتی را که جدیدا ساخته اید را بصورت دستی (manual) در موتور جستجوی گوگل submit کنید.

 

قابلیت Fetch as Google و ایندکس شدن سریع یک URL

 

با کلیک روی Fetch as Google صفحه ای به شکل زیر به شما نمایش داده می شود که می توانید آدرس صفحه موردنظر را در آن وارد کنید و دکمه FETCH را کلیک کنید:

 

Fetch as Google

 

 اگر تعداد صفحاتی را که تغییر داده اید زیاد است و نمی توان آنها را یکی یکی در باکس تصویر فوق وارد کرد، این تسکت باکس را خالی بگذارید و دکمه  Fetch and Render را بزنید. بسته به تعداد و سایز صفحاتی که fetch می شوند، این عملیات زمان خواهد برد. با انجام این عملیات، خزنده های گوگل، به صفحات و محتوای جدید وب سایت تان سر زده اند و در طی چند روز آینده، نتایج آن در گوگل نمایان خواهد شد.

 

 

خطاهای سایت در کنسول جستجوی گوگل

 

قابلیت Crawl Errors در کنسول جستجوی گوگل:

هیچکس نمی خواهد در وب سایت خود خطا (Error) داشته باشد. اما گاهی اوقات ممکن است شما متوجه وجود خطا در سایت تان نشوید تا اینکه یک نفر به شما اعلام کند. بجای اینکه منتظر شخصی شوید تا خطاهای احتمالی وب سایت تان را گوشزد کند، کنسول جستجوی گوگل بلافاصله متوجه خطاهای موجود در سایت می شود و در منوی Crawl > Crawl Errors به شما اعلام می کند. در تصویر زیر، این بخش با کادر قرمز رنگ مشخص شده است:

 

خطاهای سایت در کنسول جستجوی گوگل

 

شما بلافاصله به صفحه خطاهای پیمایش (Crawl Errors) هدایت می شوید که در آن، خطاهایی که خزنده ها بهنگام پیمایش صفحات وب سایت تان با آن برخورد کرده اند، نمایش داده شده است. به تصویر زیر دقت کنید:

 

صفحه خطاهای پیمایش (Crawl Errors)

 

روی هر خطا (Error) که کلیک کنید، می توانید اطلاعات بیشتری را درباره آن ارور مشاهده کنید:

 

اطلاعات بیشتر راجع به خطاها (Errors)

 

می توانید از خطاها اسکرین شات تهیه کنید تا در صورتی که شما مسئولیتی در زمینه رفع آن خطاها ندارید، به شخص مربوطه ارجاع دهید.

 

امیدوارم این آموزش، مورد استفاده شما قرار گرفته باشد…

 


برچسب‌ها:

crawl errorFetch as Googleایندکس دستیایندکس سریع صفحات وبایندکس صفحات در وبمستر تولزخطاهای پیمایشکنسول جستجوی گوگلگوگل وبمستر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =