آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز – بخش ۳
آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز - بخش 3 : در این مقاله، دو متد دیگر را برای تائید وب سایت در GWT معرفی می کنیم. این دو متد عبارتند از: Domain name provider و Google Tag Manager یا GTM. در نهایت نحوه افزودن کد گوگل آنالیتیکس (Google analytics code) را به صفحات وب سایت را آموزش می دهیم.

در مقاله قبل، دو متد تگ html و آپلود فایل html را معرفی کردیم. در این مقاله، می خواهیم دو متد Domain-Name-Provider و Tag-Manager را معرفی و بررسی کنیم.

 

متدهای تائید وب سایت در گوگل وبمستر تولز:

 

۳- تائید از طریق Domain name provider:

فراهم‌کننده نام دامین (Domain name provider) همان شرکتی است که هاست و دامین وب سایت خود را از آن خریداری نموده اید. با این روش تائید، شما به گوگل اعلام می کنید که نه تنها این دامین، بلکه تمام ساب دامین (subdomain) های آن نیز متعلق به من است و دیگر نیازی نیست برای هر کدام از ساب دامین ها، عملیات تائید (verification) را مجددا انجام دهید. این روش بخصوص برای وب سایت هایی که مقیاس بزرگ دارند بسیار مناسب می باشد.

مانند دو روش قبل، به داشبورد کنسول گوگل رفته و manage site > verify this site را کلیک کنید. در روش های موجود، Domain name provider را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

 

تائید از طریق Domain name provider

 

به محض انتخاب این گزینه، لیستی از domain name provider های معروف و محبوب (مانند GoDaddy.com) به شما نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود که provider وب سایت خود را از آن لیست انتخاب کنید. اگر provider موردنظر شما در آن لیست وجود ندارد، روی گزینه other کلیک کنید. سپس به شما دستورالعملی نمایش داده می شود که چگونه می توانید یک رکورد DNS TXT برای provider وب سایت خود ایجاد کنید. اگر روش DNS TXT برای provider شما کار نمی کند، باید یک رکورد CNAME ایجاد کنید.

 

۴- استفاده از Google Tag Manager یا GTM:

اگر از Google Tag Manager یا GTM در سایت خود استفاده می کنید، استفاده از این روش برای تائید (VERIFY) وب سایت تان در کنسول گوگل بهترین روش خواهد بود. اگر قصد استفاده از این روش برای تائید شدن وب سایت تان را دارید، باید در اکانت GTM خود، اجازه دسترسی View, Edit, Manage را فعال کرده باشید. قبل از شروع این روش، مطمئن شوید که کد GTM در صفحه وب شما بلافاصله بعد از تگ BODY تعریف شده باشد.

از داشبورد کنسول سرچ گوگل، از مقابل نام وب سایت تان، گزینه manage site > verify this site را انتخاب کرده و در لیست نمایان شده، Google Tag Manager را مانند تصویر زیر از یکی از تب های recommended یا alternative کلیک کنید:

 

استفاده از Google Tag Manager یا GTM

 

بعد از اینکه گزینه Google Tag Manager را انتخاب کردید، دکمه Verify را کلیک کنید. اگر گوگل بتواند کد GTM شما را در جای خود (بلافاصله بعد از تگ body) پیدا کند، وب سایت شما تائید می شود وگرنه Unverified باقی می ماند.

 مانند ۴ روش قبل، شما نباید کد GTM را از سایت خود پاک کنید زیرا باعث Unverified شدن سایت تان خواهد شد.

 

افزودن کد گوگل آنالیتیکس (Google analytics code):

اگر هم اکنون از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics یا GA) برای مانیتور کردن ترافیک وب سایت خود بهره می برید، استفاده از این روش بهترین و راحت ترین روش برای تائید کردن سایت تان است. اما ابتدا باید چک کنید که کد GA باید حتما در تگ HEAD وب سایت شما تعریف شده باشد و نه در BODY آن. اگر این کد در بدنه وب سایت شما تعریف شده باشد، باید آنرا به HEAD صفحه منتقل کنید تا گوگل بتواند آنرا شناسایی و تائید کند.

از داشبورد کنسول سرچ گوگل، از مقابل نام وب سایت تان، گزینه manage site > verify this site را انتخاب کرده و در لیست نمایان شده، Google analytics tracking method را از یکی از تب های recommended یا alternative کلیک کنید.

 

افزودن کد گوگل آنالیتیکس (Google analytics code)

 

در مقاله بعد، چگونگی اتصال گوگل آنالیتیکس به کنسول جستجوی گوگل را شرح خواهیم داد.


برچسب‌ها:

DOMAIN Name ProviderTag Managerآموزش گوگل وبمسترتایید سایت در آنالیتیکسکد آنالیتیککد گوگل آنالیتیکسگوگل تگ منیجر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =