آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز – بخش ۲
آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز - بخش 2 : در این مقاله، 2 متد از 4 متد تائید وب سایت در گوگل وبمستر تولز را معرفی و بررسی خواهیم کرد. متدهای تائید وب سایت در گوگل وبمستر تولز عبارتند از: افزودن یک تگ HTML و آپلود یک فایل HTML در root هاست وب سایت.

در مقاله قبل، به معرفی گوگل وبمستر تولز می پردازیم و افزودن و تائید یک وب سایت در کنسول جستجوی گوگل را بررسی کردیم. در این مقاله، ۲ متد از متدهای تائید (verify) یک وب سایت در گوگل وبمستر تولز را معرفی و بررسی می کنیم و در مقاله بعد، دو متد دیگر را آموزش خواهیم داد.

 

متدهای تائید وب سایت در گوگل وبمستر تولز:

 

۱- افزودن یک تگ HTML:

این روش بهترین روش برای طراحان و مدیران وب سایت ها می باشد زیرا دانش کافی برای کار با html دارند.

 

افزودن یک تگ HTML

 

یافتن کد تگ HTML در کنسول سرچ گوگل:

از داشبورد کنسول جستجوی گوگل، ابتدا manage property و سپس verify this property را انتخاب کنید. اگر مانند تصویر زیر، HTML tag در زیر روش های پیشنهادی (recommended methods) وجود نداشت، به تب alternative methods رفته و Html tag را انتخاب کنید. با انتخاب این متد، گوگل یک کد html به شما می دهد که برای تائید وب سایت تان موردنیاز است:

 

روش تگ html برای تائید GWT

 

درج تگ HTML در بخش HEAD وب سایت:

کد ارائه شده را کپی کنید و صفحه اصلی (homepage) وب سایت خود را در یک ادیتور html مانند ویژوال استودیو باز کرده و آن کد را در بخش head آن پیست (paste) کنید. اگر از قبل، متا تگ های دیگری در بخش head وب سایت خود دارید، مهم نیست متا تگی که گوگل به شما می دهد را کجا پیست کنید. فقط کافیست در تگ head تعریف شود. اگر وب سایت شما بخش head ندارد، می توانید یک تگ head برای آن تعریف کنید و متا تگ گوگل را در آن پیست کنید.

پس از اینکه کد فوق در بخش head صفحه اصلی وب سایت تان درج شد، فایل صفحه اصلی را توسط نرم افزارهایی مانند CuteFtp و یا بخش File manager کنترل پنل هاست آپلود و جایگزین فایل قبلی کنید. پس از انجام این فرآیند، سایت خود را در مرورگر باز کرده و روی صفحه اصلی آن view source را بزنید. باید بتوانید متا تگ جدید را در بخش head آن مشاهده کنید.

 

فشردن دکمه Verify در وبمستر تولز:

وقتی که مطمئن شدید که متا تگ تائیدیه گوگل در head سایت شما قرار دارد، به کنسول جستجوی گوگل بازگردید و دکمه VERIFY را کلیک کنید. با اینکار، گوگل صفحه اصلی سایت شما را بازبینی می کند و در صورتی که کد موردنظر را در HEAD ببیند، با یک پیام مبنی بر موفقیت آمیز بودن تائید سایت، به شما اطلاع می دهد. و اگر کد متا تگ را نبیند، پیام خطایی نمایش خواهد داد.

نکته: پس از اینکه وب سایت تان توسط کنسول سرچ گوگل تائید شد، کد متا تگ مذکور را از صفحه اصلی وب سایت خود حذف نکنید. زیرا اینکار باعث Unverified (تائید نشده) شدن مجدد وب سایت شما خواهد شد.

 

۲- آپلود یک فایل HTML:

برای انجام این روش، شما باید بتوانید به ریشه (ROOT) وب سایت خود فایلی را آپلود کنید. مانند روش قبل (کد HTML) باید در مقابل نام وب سایت خود در داشبورد کنسول سرچ گوگل، Manage site و سپس verify this site را کلیک کنید. سپس در لیست متدهای تائید گوگل، HTML file upload را در یکی از تب های Recommended و Alternative پیدا کنید و کلیک کنید. در تصویر زیر، نحوه انتخاب این متد را مشاهده می کنید:

 

آپلود فایل html برای تائید GWT

 

دانلود فایل HTML تائیدیه GWT و آپلود آن در ROOT سایت:

وقتی که این روش را انتخاب می کنید، یک فایل html بطور اتوماتیک دانلود می شود. شما باید این فایل را در فولدر اصلی وب سایت خود (root directory) آپلود کنید. شما نباید هیچ تغییری در محتوای این فایل و یا نام آن اعمال کنید. اگر تغییری در این فایل رخ دهد، گوگل قادر نخواهد بود آن فایل را شناسایی کند و متعاقب آن، وب سایت شما verify نمی شود.

پس از اینکه فایل html را در محل مربوطه کپی کردید، به کنسول سرچ گوگل بازگردید و روی VERIFY کلیک کنید. اگر فایل در جای درست خود کپی شده باشد و هیچ تغییری در آن نداده باشید، گوگل پیام تائید شدن موفقیت آمیز را به شما اعلام می کند وگرنه شما با پیام خطا مواجه خواهید شد.

نکته: پس از اینکه وب سایت خود را از این طریق تائید (VERIFY) نمودید، نباید فایل HTML را از روت هاست خود پاک کنید. زیرا باعث می شود سایت شما مجددا UNVERIFIED شود.

در مقاله بعدی، ۲ روش دیگر تائید یک وب سایت در گوگل وبمستر تولز را بررسی خواهیم کرد.


برچسب‌ها:

آپلود فایل htmlآموزش گوگل وبمستر تولزافزودن تگ HTMLتائید اکانت وبمسترتائید سایت در کنسول جستجوی گوگلتائید سایت در گوگل وبمستر تولزمتدهای تائید وب سایت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =