آموزش گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) – بخش ۹
آموزش گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) – بخش 9 : در این مقاله، گزارش سفارشی (custom report)، داشبورد (Dashboard) و سگمنت (Segment) را در سرویس گوگل آنالیتیکس معرفی کرده و به شرح هریک و ویرایش آنها می پردازیم.

در مقاله قبل، چند پرسش و پاسخ پرتکرار را در زمینه گوگل آنالیتیکس مطرح کردیم. در این مقاله، پرسش و پاسخ آخر را بیان خواهیم کرد و در انتهای مقاله، با نحوه سفارسی سازی و ویرایش گزارشات و داشبورد گوگل آنالیتیکس آشنا خواهیم شد.

 

ادامه پرسش‌های رایج در زمینه گوگل آنالیتیکس:

  • چگونه از گزارشات سفارشی (Custom Reports) و داشبورد (Dashboard) و سگمنت (Segment) استفاده کنم؟

اگر آماده اید که به مرحله بعدی گوگل آنالیتیکس حرکت کنید و مراحل قبلی را خوب فراگرفته اید، یادگیری و استفاده از Custom Reports ، Dashboard ، Segment می تواند مفید باشد.

 

گزارش سفارشی (Custom Report):

گزارش سفارشی (Custom Report) که در زیر منوی Customization در بالای صفحه وجود دارد، به شما این امکان را می دهد که گزارشاتی شبیه گزارش های استاندارد گوگل انالیتیکس تولید کنید اما با معیارها و فاکتورهای خودتان.

 

داشبورد و سگمنت و گزارشات سفارشی

 

داشبوردها (Dashboards) در گوگل آنالیتیک:

داشبوردها (Dashboards) امکان مشاهده داده های گوگل آنالیتیکس را در فرمت داشبورد برای شما فراهم می کند. برای استفاده از آن می توانید به قسمت بالای سایدبار سمت چپ گوگل آنالیتیکس مراجعه کنید:

 

داشبورد گوگل آنالیتیکس

 

سگمنت ها (Segments) در گوگل آنالیتیک:

سگمنت ها (Segments) امکان مشاهده گزارشات گوگل آنالیتیکس را در حوزه و زمینه خاصی (Specific Dimension) برای شما فراهم می کند. بعنوان مثال گزارش آمار بازدیدکنندگان وب سایت که از کشور آمریکا می باشند. شما همچنین این امکان را خواهید داشت که تا ۴ سگمنت را با هم مقایسه (Compare) کنید. مانند کاربران کشور آمریکا را با کاربران کشور انگلیس مقایسه کنید. یا کاربرانی که با موبایل وارد وب سایت شما شده اند با کاربرانی که با Desktop آنرا مشاهده کرده اند. یا کاربرانی که از طریق جستجوی طبیعی (organic) به سایت شما مراجعه کرده اند با کاربرانی که از طریق شبکه های اجتماعی سایت ما را پیدا کرده اند. شما می توانید به سگمنت ها در هر بخش از گزارش های گوگل آنالیتیک دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید. به تصویر زیر توجه کنید:

 

استفاده از سگمنت در گزارشات گوگل آنالیتیکس

 

 

سگمنت در گزارش گوگل آنالیتیک

 

در این گالری، شما می توانید لیستی از Custom Reports ، Dashboards و Segments را مشاهده کنید و هر کدام که به نیاز شما نزدیکتر بود را در گوگل آنالیتیکس خود ایمپورت (Import) کرده و سپس آن را مطابق خواسته های خود ویرایش کنید.

 

ویرایش گزارشات سفارشی (Custom Reports):

دکمه ویرایش در قسمت بالا قرار دارد که در تصویر زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است:

 

ویرایش گزارشات سفارشی

 

ویرایش داشبوردها (Dashboards):

توسط دکمه Add Widget در بخش بالای صفحه سمت چپ و نیز Customize Dashboard در بالای صفحه سمت راست می توانید داشبوردها را مطابق نظر خود ویرایش و سفارشی سازی کنید. در تصویر زیر، این دو دکمه با کادر قرمز مشخص شده اند:

 

ویرایش داشبوردها (Dashboards)

 

ویرایش سگمنت ها (Segments):

با استفاده از لیست بازشوی Action و انتخاب Edit ، می توانید هر سگمنت را ویرایش کنید. در تصویر زیر دکمه dropdown به وضوح مشخص است:

 

ویرایش سگمنت ها (Segments)

 

پس از اینکه چند بار بخش های گزارش سفارشی، سگمنت و داشبورد را سفارشی سازی (Customize) و ویرایش (Edit) کردید، و با آنها بیشتر آشنا شدید، می توانید خودتان هر یک از این سه بخش را از ابتدا ایجاد کنید.

 

ترجمه شده از مقاله kristihines  – از نویسندگان وب سایت Moz

 


برچسب‌ها:

داشبورد سفارشی گوگل آنالیتیکسسفارشی سازی گزارشات آنالیتیکسشخصی سازی داشبورد آنالیتیکگزارشات سفارشیگزارشات سفارشی در آنالیتیکگوگل آنالیتیکگوگل آنالیتیکسویرایش داشبوردویرایش سگمنتویرایش گزارشات


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =