آموزش گوگل آنالیتیک (Google Analytics) – بخش ۲
آموزش گوگل آنالیتیک (Google Analytics) - بخش 2 > در این مقاله، با نحوه تنظیمات اکانت گوگل آنالیتیکس و تعریف property در آن آشنا می شویم.

آموزش مقدماتی گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

بخش دوم: نحوه تنظیمات اکانت گوگل آنالیتیکس

 

با سلام. در بخش اول از آموزش گوگل آنالیتیک، این سرویس را معرفی کردیم و دلایل اهمیت آنرا بیان کردیم و در نهایت نحوه نصب و فعال سازی آنرا بر روی یک وب سایت شرح دادیم.

در این مقاله می خواهیم نحوه تنظیمات اکانت گوگل آنالیتیکس را بیان کنیم.

 

تنظیمات اکانت و property گوگل آنالیتیکس:

 در صورتی که یک اکانت گوگل از قبل داشته باشید، پس از ورود به صفحه google analytics ، با لاگین کردن به اکانت گوگل خود، با یک فرم سه مرحله ای بصورت تصویر زیر مواجه می شویم:

تنظیمات اکانت و property گوگل آنالیتیکس

 

پس از طی مراحل فوق، در مرحله بعد باید روی دکمه sign up کلیک کنیم. سپس مانند تصویر زیر باید در فرم ظاهر شده، اطلاعات وب سایت خود را وارد نمائید:

 

تنظیمات اکانت و property گوگل آنالیتیکس

 

گوگل آنالیتیکس، ساختار سلسله مراتبی (hierarchies) را برای مدیریت وب سایت ها به مدیران آنها پیشنهاد می دهد. شما می توانید تا ۱۰۰ اکانت گوگل آنالیتیکس بر روی تنها یک اکانت گوگل ایجاد کنید. شما می توانید تا ۵۰ عدد website property در هر اکانت گوگل اکانت داشته باشید و در نهایت می توانید تحت هر property تا ۲۵ عدد view داشته باشید.

 

در این قسمت چند سناریو مطرح می شود:

سناریو ۱- اگر شما یک وب سایت دارید، به یک اکانت گوگل آنالیتیکس و یک property نیاز خواهید داشت.

سناریو ۲- فرضا اگر شما دو وب سایت (یکی شخصی و دیگری تجاری) دارید، نیاز به دو اکانت آنالیتیکس دارید مثلا با نام های Business و Personal . که با ورود به هریک می توانید تنظیمات آن وب سایت را بطور مجزا انجام دهید.

سناریو ۳- اگر بیزینس های متعددی دارید که تعداد آنها کمتر از ۵۰ است، تمام آنها را تحت همان اکانت Business مدیریت کنید و در صورتی که یک وب سایت شخصی دارید، برای آن یک اکانت Personal ایجاد کنید.

سناریو ۴- اگر بیزینس های متعددی دارید که هر کدام بیش از ۵۰ وب سایت دارد، بهتر است هر بیزینس را تحت یک اکانت مدیریت کنید (مانند Business123 و Business124)

 

هیچ روش صحیح و یا اشتباهی در زمینه تصمیم‌گیری برای تعداد اکانت های آنالیتیکس وجود ندارد. مساله فقط اینست که شما چطور می خواهید وب سایت های خود را مدیریت کنید. شما همیشه امکان تغییر نام اکانت و یا property های آن را دارید. بخاطر داشته باشید که شما نمی توانید یک property را از یک اکانت به اکانت دیگر آنالیتیکس منتقل کنید. بدین منظور باید تحت یک اکانت جدید آنالیتیکس، یک property جدید ایجاد کنید و تمام اطلاعات property قبلی را از دست خواهید داد.

 

برای اینکه این آموزش برای افراد مبتدی (Beginner) در نظر گرفته شده است، فرض ما اینست که شما یک وب سایت دارید. پس نیاز به یک view دارید. مانند تصویر زیر:

تنظیمات اکانت گوگل آنالیتیک

در پائین فرم تصویر فوق، با تنظیمات مربوط به اشتراک‌گذاری داده های اکانت گوگل آنالیتیکس خود مواجه خواهید شد.

اشتراک‌گذاری داده های اکانت گوگل آنالیتیکس


برچسب‌ها:

آموزش گوگل آنالیتیکتعریف propertyتنظیمات propertyتنظیمات اکانت گوگل آنالیتیکسحساب کاربری گوگل آنالیتیکگوگل آنالیتیکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 19 =