نصب ویژوال استودیو ۲۰۱۳ و ایجاد اولین پروژه MVC5
آموزش MVC --> جلسه اول --> قسمت دوم : در این مقاله نرم افزار visual studio 2013 را نصب کرده و اولین پروژه MVC5 را ایجاد می کنیم .

آموزش MVC –> جلسه اول –> قسمت دوم

نصب ویژوال استودیو ۲۰۱۳

برای شروع کار ابتدا باید نرم افزار ویژوال استودیو ۲۰۱۳ (Visual Studio 2013) را نصب کنید .

نکته : همانطور که در بخش قبل دیدیم قصد داریم در این سری آموزشی ، MVC5 را یاد بگیریم . بنابراین باید ویژوال استودیو ۲۰۱۳ را نصب کنیم . اگر نسخه ۲۰۱۲ را از قبل نصب داریم می توانیم آنرا پاک کرده و نسخه ۲۰۱۳ را نصب کنیم . ویژوال استودیو ۲۰۱۲ معماری mvc4 را ساپورت میکند .

ایجاد پروژه MVC5

سپس به منوی file رفته و از منوی new گزینه project را اننتخاب میکنیم(File>New>Project) . در پنجره ای که ظاهر می شود در منوی Visual c#  و زیر منوی web کلیک کرده (دقت کنید که وارد زیرمنوی web نمی شویم) و Asp.net Web Application را انتخاب مینماییم و همچنین ورژن .net framework را از لیست بازشوی بالا روی net 4.5 انتخاب کرده و سپس مسیر ذخیره پروژه را بیان میکنیم و در نهایت دکمه OK را میزنیم . (مطابق تصویر زیر)

اسکرین شات ایجاد پروژه MVC5

اکنون در پنجره جدید (تصویر زیر) گزینه Empty را انتخاب کرده و در قسمت پایین گزینه MVC را تیک زده و نهایتا ok میکنیم .(برای شروع کار Empty بهترین گزینه است)
new asp.net project

در مرحله بعد میخواهیم یک کنترولر بسازیم و یک اکشن تعریف کنیم و آنرا بدون پارامتر ورودی و خروجی صدا بزنیم . با ما همراه باشید wink


برچسب‌ها:

MVCایجاد پروژه MVC5نصب ویژوال استودیودیدگاه‌ها :